0362 266 59 73

Hakkımızda

Hakkımızda

Oto Sesli, 1980’li yıllarda aile büyüğümüz Yunus SESLİ tarafından Samsun Bafra’da oto tamir bakım ve onarım atölyesi olarak kuruldu. 1998 yılında Oto Sesli Yedek Parça Servis Bakım Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adı altında toptan ve perakende oto yedek parça satış pazarlama faaliyetlerine başladı.

 

2014 yılında şirket merkezi olarak Samsun Örnek Sanayi sitesindeki 3000 metrekarelik lik yeni hizmet binasına taşındı.

 

Türkiye’nin tüm bölgelerine yayılmış olan pazarlama ağı ile yapılan oto toptan yedek parça satışının yanında; Samsun’un Bafra, Canik, Tekkeköy ilçelerinin yanında bir adet de Sinop’ta olmak üzere toplam dört adet perakende satış şubesi açarak oto yedek parça sektöründe kendisini sürekli yenileyerek ve zor şartlara intibak sağlayarak büyüyen bir Anadolu şirketi olmaya devam etti.

 

2012 senesinde eurocraft markasının kurucu adımlarını atarak, faaliyet alanlarına ithalatı, 2015 senesinde de ilk yurt dışı satışını yaparak ihracatı eklemiştir.  

 

Oto Sesli ’nin iş ve hayat felsefesi; müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi fiyata, kaliteli, güvenilir ve profesyonel bir şekilde karşılayarak onların memnuniyetlerini kazanmaktır.

 

Eurocraft markası 2010 senesinde kaliteli mal ve yüksek hizmet standartlarına göre Ford araçlarına ürün tedarikleri yapmaya başlayarak Türkiye otomotiv yedek parça pazarına girmiştir. 10.01.2013 tarihinde Türk Patent Enstitüsünden markaların korunması hakkında 556 sayılı kanun hükmünde kararnameye göre Oto Sesli limited şirketi tarafından resmi olarak da marka tescili yapılmıştır.

 

Markanın Türkiye distribütörü Oto Sesli 1998 yılında Yunus Sesli tarafından kurulmuş, özellikle Ford binek ve ticari araç gruplarına yedek parça temini yapan perakendecilere 18 yıl boyunca toptan yedek parça tedarik hizmeti sağlayan köklü bir firmadır.  Eurocraft markası Türkiye ve komşu devletlerin oto yedek parça sektöründe müşterileri için tercih sebebi olmayı hedeflemiş bir markadır.

 

Başta Motor grubu, Fren Sistemi, Süspansiyon grubu, Kaporta grubu, Soğutma Sistemi, Şanzıman grubu, Rulman grubu, Elektrik ve Elektronik aksamları ve Sarf malzemeleri gibi araç kısımlarına ait 131 çeşit alt ürün grubuna ait 4200’ün üzerinde referans ürün Eurocraft kutusu ve güvencesi altında müşterilerine ulaştırılmaktadır.  Markanın daha önceden başlattığı ISO 9001 Toplam kalite belgesi alma çalışmalarının çok kısa bir zaman içerisinde başarı ile sonuçlanması beklenmektedir.

 

Başta Fren sistemi, Süspansiyon grubu, Kaporta grubu, Soğutma sistemi, Şanzıman grubu, Elektrik ve Elektronik, Motor grubu, Sarf malzemeler ve Rulmanlar olmak üzere 8 ana gruba ayrılan eurocraft ürünleri 131 çeşit alt ürün grubuna ait 3600’ün üzerinde referans ürün, eurocraft kutusu ve güvencesi altında müşterilerine ulaştırılmaktadır

 

Eurocraft ürünleri basit ve yalın bir gerçeklik üzerine seçilmektedir: Orijinal kalitede ve OEM ürüne muadil ürünlere sahip olmak. Bu anlayışa uygun tedarikçi seçiminde uyguladığımız kalite süreçlerimiz üzerinde en hassas olduğumuz noktadır. Ürün gruplarımızdaki birbirinden farklı her ürünün yurt içi ve yurt dışından seçilen tedarikçileri  eurocraft kalite kontrol sistemine göre belirlenmektedir. Bu hassas süreçten başarı ile geçen ürünler eurocraft markası altında satışa sunulmaktadır.

 

Ürün geliştirme, ürün seçimi ve ürünün pazara sunulması sürecindeki tedarikçi denetim sürekliliği eurocraft’ın ana prensibidir. Ürün ve tedarikçi seçiminde potansiyel üreticiden periyodik aralıklarla alınan numunelerin araç üzerinde ve laboratuvar şartlarında tabi tutulan testlerden sonra, Teknik üniversiteler bünyesinde yapılan malzeme kontrolleri muhakkak yapılır. Tüm bu teknik süreçlerden sonra fabrikalar eurocraft tarafından iç denetime tabi tutularak tedarikçilerin üretim alışkanlıkları ve tarzları derecelendirilir.

 

Tüm bu kontrol ve testlerden sonra bir şekilde meydana gelen mekanik problem ve arızalar tarafımızca müşterimiz mağdur edilmeden çözülür, teknik sorunun neden kaynaklandığına dair araştırmalarımız sorun bulunana kadar devam eder ve tedarikçilerimizle bu bilgiler paylaşılarak problemin tekrar olmaması için yol haritası çizilerek tatbik edilir.